Konopný rybník

Konopný rybník se nachází na Ledeckém potoce, na okraji lesa jihozápadě od obce Ledce. Leží svou severní částí na hranici PP Jabkenicko v severovýchodní části tohoto parku, který se rozkládá v rozsáhlém lese Svatojířský les. Jde o druhý rybník na toku ve směru od pramene.

Ikona informaceZákladní údaje

  • Výměra: 1.1ha
  • Nadmořská výška: 258m
  • Kilometr: 2.84
  • Obec: Ledce, MB
  • Napájení: Ledecký potok

Charakteristika

Rybník se nachází přesně u chatové osady na jihozápadním okraji obce. Patří mezi malé vodní plochy v povodí a současně mezi vodní plochy nacházející se v nejvyšší výšce. Tvar má více méně čtvercový se špicí u vtoku potoka. Přístupný je po cestě vedoucí chatovou osadou ze silnice spojující obce Žerčice a Ledce. Dojít k němu lze i po malých pěšinách lesem po odbočení z hlavní lesní cesty spojující Ledce a Jabkenice, po níž vede cyklotrasa č. 8147.

Plní obecné funkce vodní plochy v krajině, slouží k chovu ryb i jako zadržení vody v krajině.

Myslete na ekologii

Udržujte u rybníka čistotu při každé své návštěvě. Přinesené odpadky vzniklé při vašem pobytu u vody si, prosím, odneste a dejte tam, kam patří. Nepoškozujte okolní přírodu, ani objekty rybníka. Pokud zde objevíte odpad nebo poškození či jiný problém, určitě to nenechte být. Vše můžete hlásit mě přes kontakt. Zejména nepořádek určitě nahlaste na obecní úřad obce, spravující toto území. Poškození díla či obdobný problém správci toku. Návod jak na to s kontakty na instituce nabízím na hlavní stránce webu.

Shrnutí

Konopný rybník patří výměrou 1.1ha mezi malé vodní plochy a nejvýše položené plochy v povodí. Nachází se u chatové osady na okraji Svatojířského lesa jihozápadně od obce Ledce. Leží na Ledeckém potoce. Dobře přístupný je přes osadu ze silnice mezi obcemi Ledce a Žerčice.